O nas

baner

Firma PACON jest spółką jawną i spółką rodzinną której właścicielami są Łucja, Władysław i Adam Mazij. Firma założona została w 1990 roku. Od początku firma zajmuje się produkcją opakowań i w tej branży rozwija się inwestując, ulepszając technologie i poprawiając jakość swoich produktów. Ścisły związek tej branży z branżą poligraficzną sprawił, iż firma jest również wyspecjalizowana w produkcji materiałów reklamowych. Drukarnia została założona w 1995 roku a ciągły jej rozwój sprawił, że w obecnym stanie jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku. Siedziba firmy znajduje się w Golędzinowie koło Wrocławia.Prowadzona jest tam produkcja opakowań z tektury, drukarnia offsetowa i produkcja materiałów reklamowych.

Projektowanie

Każde zlecenie poddawane jest fachowej analizie ( projektowo- modelowej). Finalne produkty w firmie Pacon muszą spełniać wymogi techniczne swojego przeznaczenia. Utalentowani projektanci dokładają starań, aby zmaksymalizować funkcje użytkowe i ochronne opakowań. Opakowania stają się wielozadaniowe, dostosowane do produktów, które chronią i optymalizują transport. Szczególną uwagę zwraca się na dobór odpowiedniej jakości materiałów, które mają wpływ na jakość opakowań. W wyrobach znajdują zastosowania sprawdzone już klasyczne jak i nowoczesne konstrukcje. Poszukuje się również rozwiązań niekonwencjonalnych. Także pod względem oczekiwań estetycznych firma wspólnie z klientem dba o każdy detal w opakowaniu aż do pełnej akceptacji. Stąd propagowane przesłanie \”opakowania na miarę…\”

Pracownicy

Jako Zakład Pracy Chronionej firma zatrudnia również pracowników niepełnosprawnych. Przedsiębiorstwo nasze wspiera w ten sposób osoby niepełnosprawne zapewniając tym osobom odpowiednią pracę z odpowiednimi warunkami i  możliwość funkcjonowania w życiu społecznym. Firmy, które współpracują z nami również stają się wspomożycielami dla tych osób. Dziękujemy więc bardzo za współpracę z nami.

Współpraca z partnerem

Spółka Pacon dąży do zawiązania z odbiorcami opakowań ścisłych kontaktów handlowych. Zdaniem firmy podtrzymanie długotrwałej współpracy przynosi obu stronom gwarancję wiarygodności i stabilizacji przy jednoczesnym rozwoju. Umożliwia to przedstawienie atrakcyjnej oferty pod względem rynkowym. W produkcji wykorzystywane są papiery, kleje i inne surowce odpowiedniej jakości dostępne na rynkach europejskich. Z dostawcami surowców firma jest związana długoletnimi umowami, które gwarantują ciągłość dostawy z góry ustalonymi cenami. Firma gwarantuje wysoką powtarzalną jakość swoich produktów oraz poziom obsługi. Ze względu na swoją specyfikę posiada dużą elastyczność. Otwarta jest na wszelkiego rodzaju oferty współpracy.

Technologia

Produkcja opakowań i technologia druku oparta jest na sprawdzonych maszynach renomowanych firm, takich jak ROLAND, BOBST, XEROX, RABOLINI, REIVA,WUPA i inne. Druk offsetowy DO FORMATU B-1 wykonywany jest na maszynie 6-KOLORWEJ firmy ROLAND wyposażonej w komputerowe systemy sterowania pozwalające utrzymać dokładne parametry druku i osiągnąć najwyższą jakość druku. Cała technologia produkcji przygotowana jest pod szybką realizację zlecenia tak, że każdy nasz klient jest natychmiast obsługiwany.

Nasza firma posiada status Zakładu Pracy Chronionej, co umożliwia firmom współpracującym zgodnie z art. 22 pkt. 1 Ustawy o Rehabilitacji Zawodowej, pomniejszyć wpłatę na PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).